Alkohol na weselu – nowe trendy

Najnowszym trendem w kwestii podawania alkoholu na weselu jest zatrudnienie profesjonalnego barmana. Czy takie rozwiązanie ma sens, podczas gdy alkohol jest łatwo dostępny na stołach wśród gości? Zdecydowanie tak. Dobry barman na wesele to wspaniała inwestycja. Dlaczego?

Nie tylko wódka…

Nie oszukujmy się – najbardziej popularnym alkoholem na polski weselu jest czysta wódka, popijana napojem. O ile większość panów nie ma nic przeciwko piciu czystego alkoholu z kieliszka, o tyle panie raczej gustują w drinkach. Zatrudnienie barmana pozwoli na dopieszczenie żeńskiej części weselników. Doświadczony barman potrafi przygotować kilkadziesiąt rodzajów drinków z różnych alkoholi. Ich smak może dopasować do preferencji osoby składającej zamówienie: woli coś kwaśnego, czy może drinka na słodko? Oczywiście nie należy zapominać, że drinki nie tylko smakują, ale i wyglądają zachwycająco. Barmani weselni ozdabiają je świeżymi owocami i jadalnymi kwiatami, więc często staja się głównym obiektem zdjęć, zaraz obok Pary Młodej.


Barmani przygotują również koktajle bezalkoholowe dla kierowców i nieletnich. Będą smakowały i wyglądały równie zachwycająco, jednak pozwolą na zachowanie trzeźwości.

Jak to wygląda?

Podstawowe pytanie, jakie zadają osoby pytające o barmana na wesele to: gdzie on będzie pracował? Niemożliwym jest, aby jedna czy dwie osoby mogły obsługiwać wszystkich gości przy stole. Barmani weselni przyjeżdżają na imprezę z własnym barem, który często sam w sobie jest już bardzo elegancki i kusi gości. Tam mają swoje zaplecze produktów do przygotowania drinków, swoje szkło i zamrażarkę na lód. Goście po drinka muszą udać się sami.
Warto jest wybrać znany i polecany zespół barmanów, nie tylko ze względu na umiejętności przyrządzania koktajli. Pamiętajmy, że barmani będą również zabawiać gości, dlatego też należy wybrać kogoś z klasą i dobrymi manierami. O obecności barmanów należy uprzedzić obsługę i właściciela sali weselnej, a także ustalić warunki współpracy pomiędzy nimi.

Sprawdź oferty barmanów weselnych tutaj: https://wesele123.pl/barman-na-wesele