Nurkowanie w Norwegii

Norwegia to kraj fiordów, zimna, kojarzony ze sportami zimowymi. My będziemy chcieli wskazać na nieco inne jego oblicze. Bestdivers to podmiot, który zajmuje się organizowaniem szkoleń dla nurków, jak również organizowaniem wyjazdów na nurkowanie w różne miejsca w naszym kraju oraz poza jego granice.

Między innymi mowa jest w tym miejscu właśnie o Norwegii, o jego północnej części położone za kołem podbiegunowym. Czyste wody, a jednocześnie nieco cieplejsze wody niesione przez Golfsztrom z południa powodują, że jest to idealne miejsce zarówno dla bardzo wielu różnych stworzeń jak również jest to doskonałe miejsce do nurkowania. Co można zobaczyć w tym miejscu? Oferta BestDivers jest bardzo atrakcyjna i przewiduje nurkowanie w miejscach bardzo niezwykłych, jakich na pewno nie spotkamy w żadnym innym miejscu na ziemi. Schodząc na dno wód norweskich możemy mieć wrażenie, jakbyśmy byli w polskim jeziorze. To jednak tylko chwilowe wrażenie, gdyż już chwilę niżej, chwilę później widzimy bardzo wiele różnych rozgwiazd, ale takich, jakich w wodach egzotycznych nie zobaczymy. Poza tym mamy wielkie zębacze, które lepiej omijać z daleka, mamy różne ślimaki, kraby oraz bardzo wiele ciekawych stworzeń mogących wzbudzić nasze zainteresowanie. Woda w akwenie wynosi około 12 stopni, a przy dnie tylko 6. Warto dodać, że kolejne nurkowanie odbywa się na wraku statku, a tym samym pora na kolejne wrażenia.

FOTO

Nie sposób w tym jednym miejscu wymienić wszystkich atrakcji, jakie na nas czekają w tym niezwykłym miejscu, ale na pewno musimy podkreślić to, że mamy do czynienia z bardzo wieloma niezwykłymi składnikami, jakie zapewnia nam BestDivers. Wszystko jest na pewno przygotowane perfekcyjnie i dopięte na ostatni guzik. Aby móc jednakże poznać znacznie więcej szczegółów na ów temat, koniecznie należy zajrzeć na stronę internetową http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/norwegia-wyspy-lofoty/. To miejsce zapewne rozwieje wszelkie nasze wątpliwości i spowoduje, że będziemy chcieli nurkować w norweskich wodach.