Lek na wypadanie włosów

Również u krzepkiego człowieka utrata włosów, w pewnych ilościach, jest zjawiskiem dopuszczalnym. Zbytnie gubienie włosów może mieć przyczyny chorobowe, choć nie bez znaczenia jest ich odpowiednia pielęgnacja, racjonalne odżywianie i dostarczanie organizmowi wskazanych substancji bezpośrednio mających wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

Zwykle powodem utraty włosów jest stres, zmęczenie, ale również choroby tarczycy chociażby. Wypadanie włosów może być skutkiem niepożądanym stosowania leków, mających pomóc w innych schorzeniach. W ulotce informacyjnej każdego leku powinny być zawarte informacje odnoszące się do działań ubocznych. Jeśli utrata włosów bywa uzależnione od terapii, po finiszu objawy powinny zanikać. Jeśli wypadanie włosów sprowokowane jest niedoborem składników, minerałów albo witamin odpowiednie ich uzupełnienie powinno zakończyć kłopot. Przewaznie niedokrwistość może mieć wpływ na stan włosów, zatem na wszelki wypadek można sprawdzić poziom żelaza we krwi.

Faceci częściej niż panie zapadają na łysienie androgenowe. Schorzenie ma podłoże hormonalne. Charakterystyczna utrata owłosienia na części czołowej albo na szczycie głowy (u pań) to oznaka tej choroby. Bez wątpienia i inne stany chorobowe mogą wpływać na zawyżone łysienie. Może to być np. toczeń rumieniowaty, schorzenia zakaźne czy nawet gorączka utrzymująca się parę dni. Często sami powodujemy podwyższenie utraty włosów na skutek złej ich pielęgnacji. Nader częste suszenie, prostowanie czy koloryzacja znacznie je osłabia. Wtedy ograniczenie tych zabiegów i pełnowartościowe odżywienie włosów poprawi ich wygląd i stan. Nieprawidłowe pielęgnowanie włosów może z czasem doprowadzić do chorób skóry głowy (grzybicy, łuszczycy, łupieżu). To z kolei powodować może wzmożone wypadanie włosów.

Zdrowy człowiek traci w ciagu doby aż kilkaset włosów. W okresie jesiennym i wiosennym średnio kilka razy więcej. W tym czasie większe pielęgnowanie skóry głowy i włosów pozwala zminimalizować ten proces. Niezbędna jest nie tylko higiena, ale i suplementacja ogólna organizmu.

Poczytaj dalej tutaj: porost włosów mężczyzn